USKLADIMO FREKVENCIJE

Puhački orkestri oduševili nastupima na 38.smotri u Županji

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Gradska glazba Županja bila je domaćin 38. smotri puhačkih amaterskih orkestara Slavonije i Baranje.Uz potporu Ministarstva kulture i Grada Županja nastupilo je 9 puhačkih orkestara, no zbog loših vremenskih prilika smotra nije održana na Trgu kralja Tomislava već u Pastoralnom kulturnom središtu bl.Alojzija Stepinca. U ime domaćina nazočne na smotri pozdravio je prof.Smail Gagić iz Gradske glazbe Županja, koji je podsjetio kako je Gradska glazba Županja utemeljena 1887. godine pri DVD-u i tako djeluje uz kraće prekide do 1997. godine nakon čega nastavlja rad kao gradska glazba. Redoviti je sudionik svih manifestacija i svečanosti u Županji i Vukovarsko-srijemskoj županiji, te svih smotri Saveza amaterskih puhačkih orkestara Slavonije i Baranje. Ostvarila je i niz uspješnih nastupa u gradovima širom Hrvatske, u Našicama, Osijeku, Rijeci, Zagrebu, Novom Vinodolskom i Varaždinu. Broji 25 aktivnih članova koji su uglavnom radnici, učenici osnovne i srednje škole i studenti. Pozdrave je uputio i Mirko Ćaćić, predsjednik Saveza puhačkih orkestara Slavonije i Baranje, te u ime Grada Županja Gabrijel Galović. 38. smotra Saveza amaterskih puhačkih orkestara Slavonije i Baranje bila je prigoda čuti uživo jedinstvene kompozicije koje su više od tri sata izvodili puhački orkestri. Uz domaćina, Gradsku glazbu Županja, nastupili su Puhački orkestar DVD-a Đakovo i Puhački orkestar DVD-a Retfala Osijek, zatim, Glazba Jakšić, Gradska glazba Našice, Puhački orkstar DVD-a Valpovo, Gradska glazba Nova Gradiška, Limena glazba "Željezničar" Slavonski Brod, Gradska glazba "Trenkovi panduri" Požega i Gradski puhački orkestar Vukovar.

 

 

Hitovi: 1033