USKLADIMO FREKVENCIJE

28. Pjesnički susreti „Drenovci 2017.“: Prošlogodišnji laureat među 30 pučkih pjesnika

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

Prvi dan 28. Pjesničkih susreta „ Drenovci 2017.“ održan je u dvorani Općinske narodne knjižnice u Drenovcima. Održana je Večer pučkih pjesnika Cvelferije i gostiju. Nazočne je pozdravio Goran Pavlović, izvršni producent susreta riječima: „ Ovaj program smo uvrstili prije tri godine u Pjesničke susrete u Drenovcima i pokazao se dobar izbor, jer je doprinio da osnovane tri nove udruge pučkih pjesnika u Cvelferiji. Domaćin i ove večeri je Udruga pisaca i pjesnika „ Sveti Mihovil „ iz Drenovaca koja uspješno djeluje od 2003 godine. Nastupili su i gosti njihovi suradnici pučki pjesnici, a nazoče i pjesnici DHK pa je i ova bila lijepa i zanimljiva večer.“ 

Predsjednik Udruge Petar Trtolja je zahvalio na dolasku prošlogodišnjem laureatu Pjesničkih susreta Borbenu Vladoviću, i članicama DHK Dijani Rosandić i Stanki Gjurić, te načelniku Općine Drenovci Jakši Šestiću i njegovom zamjeniku Boris Španić. Zabilježili smo i izjavu Vladovića: „ Dalmatinac sam, Splićanin, a Slavonija je prepoznala moj rad i tu sam dobio četiri nagrade među njima su Povelja „ Visoka žuta žita“ iz Drenovaca za moj sveukupni književni opus i trajni doprinos hrvatskoj književnosti.“ Pored gostiju DHK svoje uratke su čitali pučki pjesnici, njih trideset iz Gradišta, Vrbanje, Gunje i Soljana. Pravi ugođaj su tijekom predstavljanja pjesnika stvorili Pjevačka skupina „ Veselo srce“ Drenovci, čiji je član i predsjednik Udruge Pero Trtolja.

 

Hitovi: 478