USKLADIMO FREKVENCIJE

Predstavljanje knjige "Priče iz granice"

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

U Gradskoj knjižnici Županja večeras će biti predstavljanje knjige Ilija Lešić -Bartolov :"Priče iz granice"( drugo, dopunjeno i izmijenjeno izdanje), koje je priredio Vinko Juzbašić. Predstavljanje je u 19 sati.

Ilija Lešić Bartolov (1915.- 1985.) rođen je u Bošnjacima, a živio je i umro u Županji. Bio je pisac i pjesnik , a njegove zapise iz nekadašnje Granice ili Vojne krajine Vinko Juzbašić, pisac i publicist iz Bošnjaka priredio je u vlastitoj nakladi 2003. godine u knjizi "Priče iz granice".

 

Budući postoje i drugi neobjavljeni Lešićevi radovi, piše i drugo, dopunjeno i izmijenjeno izdanje knjige “Priče iz Granice”.

Lešić je za života objavio dvije knjige “Marika” 1971. i “Hajduk Ilijica” 1977.

Na večerašnjem predstavljanju bit će i njegove kćeri koje žive u Rijeci, a iz Gradske knjižnice pozivaju na ovo događanje kako bi se podsjetili na život i rad ovog znamenitog sugrađanina.

 

Hitovi: 621