USKLADIMO FREKVENCIJE

38.smotra Saveza amaterskih puhačkih orkestara Slavonije i Baranje

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

 

Gradska glazba Županja bit će u nedjelju, 7. svibnja, domaćin 38. smotri puhačkih amaterskih orkestara Slavonije i Baranje.

Uz potporu Grada Županja, na Trgu kralja Tomislava nastupit će puhački amaterski orkestri iz Požege, Našica, Nove Gradiške, Slavonskog Broda, Jakšića, Đakova, Retfale Osijek, Valpova, Vukovara i Županje. Prema riječima prof. Smaila Gagića iz Gradske glazbe Županja, bit će to prigoda čuti uživo jedinstvene kompozicije koje izvode puhački orkestri. Domaćin smotre, Gradska glazba Županja, susret priređuje povodom 130.te obljetnice od početka puhačke glazbe na području Županje. Sudionici smotre u mimohodu će poći od dvorišta Komunalca i vatrogasnog doma DVD-a Županja do Trga kralja Tomislava na kojemu će smotra početi u 10 sati, dakle, u nedjelju, 7. svibnja.

 

 

Hitovi: 499