USKLADIMO FREKVENCIJE

23. dječja smotra slovačkog folklora Republike Hrvatske: U SOLJANIMA OČEKUJU 300 IZVOĐAČA

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

Savez Slovaka i Matica slovačka Soljani potvrdili su se kao odlični organizatori i prijatni domaćini brojnim kulturnim manifestacijama u Soljanima mjestu Općine Vrbanja. Tako će biti i sada ističe Miluška Ožvatova, predsjednica Matice slovačke Soljani. „ U povodu 25. obljetnice Saveza Slovaka u RH bit ćemo domaćini 23. dječje smotre slovačkog folklora u Republici Hrvatskoj. Pripremamo se duže vrijeme za ovu smotru i očekujemo oko 300 mladih izvođača, odnosno 500 sudionika u Soljanima.“ kaže predsjednica Besek.

Pokrovitelj smotre je Savjet za nacionalne manjine RH i Općina Vrbanja. Ovo će biti treća smotra u Soljanima koju domaćini očekuju da bude po broju najveća, jer će nastupiti 15 KUD-ova. prvi puta u Soljanima bila je 15. rujna 2002., drugi puta 10. svibnja 2009. Mladi Slovaci osim učenja jezika u školama upražnjavaju svoje djelovanje i u izučavanju povijesti, glazbe, pjesme i folklora. Na ovoj 23. smotri slovačkog folklora u Soljanima će nastupiti 6. svibnja ( subota) sa početkom u 16 sati u Domu kulture Soljani mladi izvođači matica slovačkih: SKUS „ Frano Strapač“ Našički Markovec, SKOS „ Ljudovit Štur“ Ilok, KUS „ Ivana Brnjika Slovaka“ Jelisavec, KUS „ Bratia Banas“ Josipovac Punitovsky, MS Jurievec, MS Lipovlany, MS Medurič, MS Milevce, MS Osiek, MS Radoš, MS Zokov Haj, SKUS „ Ondreja Pekar“ Solany i gosti KUD „ Graničari“ iz Gunje.

Hitovi: 463