USKLADIMO FREKVENCIJE

Noć knjige u Županji: Predstavljanje knjige Tihomira Dujmovića

Kategorija: /

U okviru Noći knjige, u organizaciji Grada Županja Tihomir Dujmović predstavit će 22. travnja u 20 sati, u Pastolarno - kulturnom središtu blaženog Alojzija Stepinca, svoju najnoviju knjigu ''Hrvatske novinarske tragedije 1945 - 1995''.

U knjizi se po prvi put donosi poimenična tragedija novinara koji su pisali u NDH, uz popis 38 likvidiranih novinara 1945. godine, a u njoj se nalaze i podaci o stradanjima novinara nakon pada Hrvatskog proljeća, te tužna statistika o ubijenim novinarima u Domovinskom ratu. Za prva četiri mjeseca Domovinskog rata ubijeno je 18 novinara, tri puta više nego u sedam godina rata u Vijetnamu. 

Nakon 1945. godine, osim ubijenih, 100 novinara je dobilo zabranu pisanja, 131 je pobjegao van, a 45 je promijenilo profesiju...

 

 

Fotografija: pozeskidnevnik.hr

 

Hitovi: 348