USKLADIMO FREKVENCIJE

Izložba šarenih jaja

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Godina za godinom... I tako 17. puta za redom održava se u Pastoralnom-kulturnom središtu blaženog Alojzija Stepinca župe Mučeništva sv. Ivana Krstitelja u Županji izložba šarenih jaja. Počelo je spontano 2001. godine, a ideja o održavanju izložbe potekla je od Ane Vuković, koja je svih ovih godina održala tu tradiciju, te s puno ljubavi svake godine organizira i priprema izložbu. "Dobro se sjećam prve izložbe kada sam s Ankom Pejić, koja je imala veliku ulogu u ostvarivanju ove zamisli , osmišljavala prostor za postavku.

Uspjeh prve izložbe bio je poticaj da se i sljedećeg Uskrsa postavi izložba, i tako sve do danas. Izložba je svake godine bila obogaćena novim eksponatima, jer su naše župljanke počele šarati jaja vlastitim tehnikama", kaže Ana Vuković. Izloženo je oko 1.000 jaja, u tehnici rada sa slamom, tijestom, fimomasom, platnom, salvetnom tehnikom, tu su i kaširana jaja, jaja opletena žicom, šlingana jaja... I ove godine posjetitelji izložbe imaju prilike uživati u svakoj crtici i boji koju su vješte ruke i veliko srce autorica utisnule na tanku i krhku ljusku jajata.

 

Hitovi: 586