USKLADIMO FREKVENCIJE

Izložba uskrsnih otarčića u Bošnjacima

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Već desetu godinu za redom vrijedne članice Udruge "Bošnjački šlingeraji" priređuju posebnu izložbu, i to u prostorima Šumarskog muzeja u Bošnjacima. "Više od 200 otarčića izloženo je ove godine i najviše je zastupljen narodni vez....Svi su otarčići izrađeni na domaćem tkanju i nemaju dva ista, dakle, svaki je jedinstveni unikat." istaknula je Anica Jemrić, predsjednica Udruge "Bošnjački šlingeraji". Članica udruge Elizabeta Jelić ističe kako je u prilog tvrdnji da je njihova izložba jedinstvena govori i podatak o broju posjetitelja koji od Cvjetne nedjelje razgledaju izložbu. "Puno nam gostiju dolazi, i to ne samo iz Bošnjaka već i iz drugih mjesta. Čini nam se kako nam ponestaje prostora za otarčiće koje smo izložili." rekla je E. Jelić. Dodaje kako svi znaju koliko je u Bošnjacima otarčić na korpi bitan. "Nije otarčić važan samo kada se nosi jelo za Uskrs na blagoslov. Ja osobno uvijek u goste nosim korpu s darovima i prekrivam je otarčićem. To su naši običaji." ispričala nam je Elizabeta Jelić koja je priznala kako je svojoj snahi prošle godine odmah darovala korpu i otarčić. "Ona nije iz našeg kraja, pa sam htjela da odmah upozna naše običaje, našu tradiciju. " iskreno je rekla Elizabeta Jelić, članica Udruge " Bošnjački šlingeraji". Izložba uskrsnih otarčića otvorena je do Velikog petka, odnosno, i na Veliki petak...

   

Hitovi: 612