USKLADIMO FREKVENCIJE

Gradska knjižnica :Predstavljena knjiga Luč Hrvata

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

 

U Gradskoj knjižnici Županja sinoć je predstavljena zbirka poezije "Luč Hrvata", autora Ante Nadomira Tadića Šutre, profesora  informacijske i komunikacijske znanosti i umirovljenog časnika Hrvatske vojske, rođenog u Otoku na Cetini 1963. godine. Od 1995. godine živi u Kninu. Piše prozu i domoljubnu poeziju. Objavio je devet samostalnih knjiga poezije, deset znanstvenih i stručnih radova, a zastupljen je u petnaest antologija i skupnih knjiga. "Luč Hrvata" je njegova deseta knjiga uz koju je snimio i CD-e na kojemu su, uz poeziju, uglazbljene pjesme "Ne daj se Cetino", "Stina pradidova"( pjeva Klapa Intrade )... O gostovanju u Županji Ante Nadomir Tadić Šutra je kazao kako je dio mini slavonske turneje, a knjigu znakovitog naslova "Luč Hrvata" osim u Županji predstavit će u Vinkovcima, Čepinu i Slavonskom Brodu."Večeras sam zaista uživao, vjerujem i ova probrana publika koja me već poznaje, jer sam 2004. godine , u ovoj istoj Knjižnici zahvaljujući pozivu mog prijatelja, ravnatelja Jurice Buljana predstavio svoju knjigu Rađaj Jelena. U Županju mi je uvijek drago doći jer sam vidio da posjetitelji zaista proživljavaju moje stihove i da ovdje nisam nepoznat.Mir, tišina i mističnost kada sam ulazio u grad me osvojila i oduševila i vjerujem da ću i s jedanaestom knjigom poezije , također, ovdje doći i predstaviti je", kazao je  Ante Nadomir Tadić Šutra.

 

Hitovi: 610