USKLADIMO FREKVENCIJE

Lutkarsko proljeće otvoreno u Drenovcima

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

Dom kulture u Drenovcima bio je ispunjen djecom iz osnovnih škola Cvelferije koji su stigli autobusima da bi nazočili veličanstvenom, za uho i oko ugodnim trenutku otvaranja 22. lutkarskog proljeća. Ovo je najmasovnije lutkarsko proljeće od 1996 godine.

Čin otvaranja obavio je Božo Galić, župan VSŽ riječima: „ Kulturni je ovo događaj koji imamo i svima treba, tim više ovoj djeci koja su ispunila veliku dvoranu u Drenovcima. Vidim po njihovom smijehu, razdraganosti i veselim licima da su im godili glumci i da su uživali u predstavi Priče  s morskog dna u izvedbi kazališta Branka Mihaljevića Osijek. Hvala svim kazalištima koji sudjeluju. Naša županija koja je začetnik ove manifestacije nastaviti će suradnju i 23. lutkarskog proljeća koje smo kao i ovo stavili pod moto Vukovarsko lutkarsko proljeće.“Prisjećam se ratnih dana kad smo iz Rijeke došli da održimo jednu, a mi smo u jednom danu održali šest predstava. Nikada za ovo vrijeme trajanja nije održano manje od 90 predstava“ kazao je  jedan od osnivača Srećko Šestan član UO HC UNIMI. Nastupa od 3.do 6. travnja 18 kazališta među kojima su dva iz BiH i jedno iz Srbije iz Subotice i jedno iz Mađarske iz Pečuha. Publika-učenici koji se očekuje 20.000 vidjeti će druge prateće sadržaje vezane za 22. Lutkarsko proljeće.

Hitovi: 310