USKLADIMO FREKVENCIJE

Do 5.travnja "Šuma okom šumara"

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

U Pastoralnom kulturnom središtu župe Mučeništva sv. Ivana Krstitelja sinoć je otvorena izložba fotografija "Šuma okom šumara", u organizaciji Hrvatskog šumarskog društva Ogranak Vinkovci i Zavičajnog muzeja "Stjepan Gruber". Brojne nazočne pozdravila je ravnateljica Zavičajnog muzeja "Stjepan Gruber" Janja Juzbašić, dok je župnik vlč. Krunoslav Karas zahvalio organizatorima što su, kako je rekao, ovom izložbom počastili Grad Županju i župu koja obilježava 300.tu obljetnicu. "Zahvaljujem Hrvatskom šumarskom društvu koje je ovo organiziralo i upriličilo, svima onima koji su sudjelovali u organizaciji, pogotovo župniku koji je omogućio da u ovom prostoru možete vidjeti fotografije koje su snimljene upravo iz kuta kako to šumari vide, dakle, neki neobičan kut koji neće svako zamijetiti. Volio bih da ova izložba bude podstrek svima onima koji imaju afiniteta prema fotografiji da i oni učine korak više i da se na sljedećoj izložbi pridruže nama." rekao je Damir Dekanić. Voditelj Uprave Hrvatskih šuma Podružnice Vinkovci i dodao:

"Ovom izložbom Hrvatske šume kao firma, pogotovo naša Podružnica Vinkovci, uz prostor u kojem se sve ovo odvija koji nije slučajan izbor, nakon jednog teškog razdoblja i lutanja kroz koja smo prolazili kao firma, ovo je jedan putokaz da se vraćamo Bogu i narodu." istaknuo je Damir Dekanić, voditelj Uprave Hrvatskih šuma Podružnice Vinkovci. O fotografijama je više govorio Danijel Cestarić, predsjednik Hrvatskog šumarskog društva Ogranak Vinkovci, dok je izložbu otvorio Zvonimir Stjepanović, predsjednik Komisije za kulturnu djelatnost Grada Županja. "Mi nemamo baš često prigodu ovako nešto vidjet, a šuma je oduvijek značila ljepotu i bogatstvo, priroda je desna ruka umjetnosti. Županjski kraj je, hvala Bogu, 38 posto pod šumom i mi znamo što je šumski život i značenje u društvenom i kulturnom smislu. " istaknuo je Zvonimir Stjepanović. U prigodnom programu nastupili su članovi KUD-a Tomislav Županja. Izložba "Šuma okom šumara" otvorena je do 5. travnja.

Hitovi: 444