USKLADIMO FREKVENCIJE

Obilježavanje 110-te obljetnice osnutka Drenovačke knjižnice

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

Sutra, 28.ožujka, u 12 sati na prigodnoj svečanosti bit će obilježena 110-ta obljetnica osnutka Drenovačke knjižnice.Upravo 28. ožujka 1907. odobrena su pravila od Kraljevske hrvatsko- slavonske- dalmatinske vlade  odjela za unutarnje poslove u Zagrebu. Potpisi utemeljenja Hrvatske čitaonice u Drenovcima su potpisani od osnivača 31. prosinca 1906. Danas je to Općinska narodna knjižnica Drenovci koja je dobila novo izgrađenu suvremeno opremljenu zgradu prvu takvu u Hrvatskoj 29. listopada 2003., a dograđeni dio otvoren je 28. lipnja 2016. Očekuju se predstavnici Ministarstva kulture, Vukovarsko-srijemske županije, a sudjelovati će Emilija Pezer, voditeljica Matične službe za VSŽ, Goran Pavlović, ravnatelj Knjižnice, Jakša Šestić, načelnik općine Drenovci, Andrija Matić, predsjednik Udruge „ Duhovno hrašće“, a prigodnim pjevanjem će ugodan boravak nazočnim učiniti Pjevačka skupina Veselo srce Drenovci.

Hitovi: 186