USKLADIMO FREKVENCIJE

Kolekcionarstvo više od hobija

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Kolekcionari su brojni, ali rijetko se tko može pohvaliti dugogodišnjim iskustvom u skupljanju starina. Antun Jelić - Vlada  iz Bošnjaka  je jedan od takvih kolekcionara, čija strast prema kolekcionarstvu traje  gotovo 50 godina.  Osnovao je i Klub kolekcionara Županja, a njegova ljubav prema starim knjigama, starom novcu, rijetkim poštanskim markama,starim predmetima,skupljanju značaka kojih u kolekciji ima oko 25 000... više je od hobija.

U kući ima i pravu knjižnicu , čiji fond broji oko 3.000 starih knjiga, od koje neke datiraju iz 1700. , 1800. i neke godine, a od „novijih“ većinom su to izdanja iz 1910., 1920. godine i dalje. Raduje se svakom naslovu koje uspije nabaviti, pa tako i pošiljci u kojoj je stiglo  pravo blago. Konkretno knjiga Mare Švel - Gamiršek, originalno izdanje iz 1942.godine.  Podijelio je to u slučajnom susretu u gradu, s prijateljima koji su kao i on zaljubljenici u povijest i starine.  U kratkom i ugodnom susretu i razgovoru  prelistali su malo knjigu, pogledali što ih zanima, razmijenili informacije.

''Bitno je da su to stara izdanja koja treba sačuvati, jer iz njih se puno može saznati o našoj povijesti“, kaže Jelić.

Hitovi: 759