USKLADIMO FREKVENCIJE

Zapisi Frole traktoriste

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

U kinu Kristal održana je u okviru "Šokačkog sijela" književna večer posvećena Froli traktoristi, prof. Ivanu Hermanu. O Frolinom izričaju govorio je prof. dr.sc. Krešimir Bagić, predstojnik Katedre za stilistiku Filozofskog fakulteta u Zagrebu, kojemu je predsjednica Izvršnog odbora Šokačkog sijela Terezija Nemetz uputila zahvalu na iznimno zanimljivom predavanju koje je posjetitelje podsjetilo na poseban humoristični izričaj izrečen kroz oko 1500 emisija "U četiri ćoška" realiziranih u programu radio Županje. "Profesor Ivan Herman je u sjećanju svih žitelja županjskog kraja koji znaju cijeniti što je taj čovjek Županji ostavio u amanet."naglasio je prof. Jurica Buljan, ravnatelj Gradske knjižnice Županja na početku iznimno zanimljive književne večeri. Dodao je da je prof. Herman stigao toliko toga napraviti što je ostalo većinom u sjećanju, jer pravoga zapisa o onome što je Frola traktorista radio u biti nemamo. Osim što je prof. dr. Krešimir Bagić govorio o Frolinom izričaju, tijekom prezentacije mogli su se čuti i tonski zapisi dijela emisija "U četiri ćoška", koje je Frola traktorista godinama uređivao i vodio u eteru radio Županje sa svojim "špajzerom" (tonskim realizatorom) Markom Vukovićem. Organizatori književne večeri zahvalu su uputili kćeri pokojnog profesora Hermana Sanji Herman Žeravica koja je ustupila dio sačuvanih tonskih zapisa Froline emisije. Nastupili su i glumci Mrak teatra Toni Leaković i Darko Avramović, kao mladi i stari Frola.

 

 

Hitovi: 264