USKLADIMO FREKVENCIJE

Održana 2. večer folklora

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Šokačko sijelo sinoć je nastavljeno drugom večeri folklor. Pred prepunom dvoranom prvo su nastupili domaćini KUU"Kristal-Sladorana"Županja, koji su dobili veliki i zasluženi pljesak publike. Na pozornici su se potom izmjenjivali gosti KUU "Josip Kozarac" Štitar, Mijat Stojanović Babina Greda, Ogranak Seljačke sloge Drenovci i Dunav Vukovar. Prikazali su kroz igru i pjesmu pokladne običaje, te izveli plesove Srijema, Slavonije, bunjevačke, baranjske i plesove Moslavine. Prekrasne slike razgranih folkloraša izmjenjivale su se na pozornici dvorane kina "Mladost", a postetitelji su mogli uživati u bogatstvu i ljepotama Slavonije koje ovi KUD-ovi njeguju, čuvaju i prenose na mlade, jer očuvanje hrvatske tradicijske kulture prioritetni im je zadatak. A sinoć su upravo to i pokazali, sve bogatstvo tradicijskih vrijednosti i običaja hrvatskog naroda.

Hitovi: 427