USKLADIMO FREKVENCIJE

50. "Šokačko sijelo"- 4. dan

Kategorija: /
Autor: Sanja Pavelić

Ovogodišnje Šokačko sijelo nastavlja se večeras.U Galeriji Veliki kraj s početkom u 18 sati, po treći puta svoje će slike izložiti akademska slikarica Žana Erdelji. Na na izložbi pod nazivom "Između tradicije i snoviđenja" gost će biti Žanin sin Robert Erdelji koji će svojim umjetničkim instalacijama uveličati izložbu.Budući je Sijelo utemeljeno na folkloru i svih 50 godina folklor je bio vodilja Sijela, nakon otvorenja izložbe u kinu Mladost s početkom u 19 sati započinju ovogodišnje folklorne večer. Domaćin prve od tri je KUD Tomislav. Nastupaju uz domaćina Tomislavce, "Šokadija" Strizivojna, "Požega" Požega, "Ivančice" Kutina, "Branimir" Bošnjaci "Seljačka sloga" Gradište i "Slavko Janković" Rokovci – Andrijaševci.Prigoda je to da se domaćin KUD Tomislav nađe sa svojim prijateljima i znancima. Nakon nastupa slijedi i druženje, kaže dopredsjednica KUD-a Tomislav Kata Maroševa.

Hitovi: 555