USKLADIMO FREKVENCIJE

"Sijelo pučkih pisaca"

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

U okviru "Šokačkog sijela" održano je sinoć Sijelo pučkih pisaca, u Markovim kućarima, obiteljskoj kući vlasnika Marka Maroševca. To je rodna kuća našeg najpoznatijeg hrvatskog pučkog pjesnika Županjca čika Đuke Galovića, koji je umro 2015. godine, a kome je grad Županja odao počast otkrivanjem spomen ploče. Otkrila je spomen ploču njegova unuka Rajna Raguš , a uz nju je bila  baka Marija Maca Galović, koja je supruga čika Đuku Galovića u životu uvijek vjerno pratila, i s kojim je bila u skladnom braku od 1947. godine u Drenovcima, gdje su živjeli. Otkrivanju spomen ploče nazočila je i kćerka Marijana.

"Ove godine nam je 30 autora poslao svoje radove, a izabrano je njih 16 . Neki od njih su novi autori, a ima i onih koji su dugi niz godina sudionici Sijela. Dolaze iz Zagreba, Sotina, Đakova, Bošnjaka, Vrbanje, Strizovojne, Gradišta, Vukovara, Drenovaca, Županje, te Grosuplja iz Slovenije. Imamo naše pjesnike u Australiji i Kanadi, koji nisu u mogućnost biti s nama , ali su nam poslali svoje pjesme",istaknuo je Ivica Oršolić, član I.O. 50 Šokačkog sijela , koji je bio odgovoran za ovu večer, a koju su svojim nastupom uveličali T.S. "Begeš", "Bošnjačke snaše" i gajdaš Adam Svirčević.

 

Hitovi: 594