USKLADIMO FREKVENCIJE

"Malo Šokačko sijelo"

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Rasplesani i raspjevani, nasmijani irazdragani, a svi odjeveni u narodne nošnje...I svi znaju kako se voli i čuva tradicija…Upravo takvi bili su u dvorani „Mladost“ sudionici „Malog šokačkog sijela“. I oni domaći, iz Kulturno-umjetničkih društava „Tomislav“ Županja i „Kristal-Sladorana“, ali i svi oni koji su došli u Županju ….Skoro dva sata izmjenjivali su se u svojim nastupima, pjevali i plesali, pa čak publiku i nasmijali bećarcima….Uz mališane iz Dječjeg vrtića „Maslačak“ Županja, te korisnike Dnevnog boravka Gradskog društva Crvenog križa, na „Malom šokačkom sijelu“ nastupili su i gosti iz Iloka, dječja skupina Slovačkog kulturno-prosvjetnog društva „Ljudevit Štur“, Dječja skupina KUD-a „Šokadija“ Strizivojna, Dječja folklorna skupina Osnovne škole „I.G.Kovačić“ iz Štitara, Dječja skupina KUD-a „Graničari“ Gunja, te naravno, „Kristalci“ i „Tomislavci“….Po prvi puta u Županju su na „Malo šokačko sijelo“ došli i gosti iz Zagorja, Dječja skupina KUD-a „Sveti Križ“ Začretje, koji su bili oduševljeni nošnjama našeg kraja, sjajem zlatoveza i dukata…Oduševljena publika danas je uživala i u nastupu tamburaškog orkestra iz Strizivojne, odnosno, tamošnje glazbene škole,,,,Jubilarno, 50.Šokačko sijelo počelo je s najmlađima, a već sljedećeg tjedna na tri folklorne večeri publika će moći uživati i u nastupima drugih, brojnih KUD-ova…Uostalom, kako je i danas naglašeno u dvorani „Mladost“ , folklor je bio i ostao okosnica Šokačkog sijela...

Hitovi: 627