USKLADIMO FREKVENCIJE

„50 godina Šokačkog sijela“

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Već 50 godina Šokačko sijelo Županja čuva prošlost od zaborava, potvrđujući se kao kulturno umjetnička manifestacija koja je uvelike prešla zavičajne okvire. Izložba o jubilarnih 50 godina Šokačkog sijela u Županji, u slici i riječi obuhvaća pola stoljeća očuvanja tradicijske baštine,, vraćajući nas u prošlost, a istovremeno poziva na afirmaciju izvornoga stvaralaštva i na dalje istraživanje bogate baštine.-napisano je na počeku kataloga dokumentarne izložbe „50 godina Šokačkog sijela“ na otvorenju koje je u holu dvorane „Mladost“ Janja Juzbašić, ravnateljica Zavičajnog muzeja „Stjepan Gruber“ naglasila kako izložba pokazuje kako je Sijelo godinama raslo, od lokalne smotre folklora do gostovanja folklornih skupina iz inozemstva; do kulturno-zabavnih turističkih, etnografskih, gospodarskih i drugih sadržaja. Nazočne na otvorenju izložbe pozdravila je i Terezija  Nemetz, predsjednica Izvršnog odbora 50.Šokačkog sijela, upućujući iznova i poziv svima koji vole narodne običaje da budu sljedećih dana dio jubilarnog Šokačkog sijela. S puno emocija u prisjećanju na  početke Šokačkog sijela i održavanja prvog sijela 24. veljače 1968. godine u Županji govorio je Josip Barišić koji je i otvorio dokumentarnu izložbu „50 godina Šokačkog sijela“.

 

Hitovi: 868