USKLADIMO FREKVENCIJE

Udruga vjere i kulture Duhovno hrašće Cvelferije priredila 165. Razgovore ugodne u spomendan Stepinca

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

DRENOVCI – Udruga vjere i kulture Duhovno hrašće Cvelferije upriličila je u Vjeronaučnoj dvorani u Drenovcima 165. Razgovore ugodne u povodu Spomen dana smrti blaženoga Alojzija Stepinca. Razgovorima je prethodila sveta misa u crkvi Svetog Mihaela arhanđela. Tijekom Razgovora prikazan je Dokumentarni film Zadnji dani života. Posjetitelji su vidjeli izložbu 21 slike iz života Alojzija Stepinca kao običnog čovjeka od mladih dana i čitani su ulomci iz knjige „ Stepinac – His Life and Times“  Robina Hariris, britanskog povjesničara i stihovi iz Pjesme „ Spaljeno srce“ Drage Štambuk, pisca i diplomate. „ Svi se mi nadamo, želimo i molimo Boga da Stepinac bude i na razini sveopće crkve proglašen svetim. On je danas postavljen kao primjer i uzor pa slavimo spomen na blaženog Alojzija Stepinca. Svi znamo koliko je on važan za jedan dio povijesti hrvatskog naroda i crkve u Hrvata. Crpio je snagu za svoje djelovanje  iz zajedništva sa Bogom i Isusom Kristom i da primjerom Stepinca gledamo svojega bližnjeg kojem treba pomoći bilo koje je vjere i nacije, jer on je onaj kojem treba pomoći.“ istaknuo je Željko Šimić, župnik župe svetog Mihaela arhanđela Drenovci. „ Današnje Razgovore ugodne smo upriličili s ciljem da se sjetimo velikana iz naše povijesti ili malih ljudi među nama u Cvelferiji i okruženju. Činimo ono što će okupiti naše ljude, razveseliti ih na seoskoj razini i ohrabriti ih u smislu razumijevanja života. To činimo 165.-tim Razgovorima ugodnim. „ rekao je Andrija Matić, predsjednik Duhovnog hrašća.

Hitovi: 357