USKLADIMO FREKVENCIJE

U Zagrebu predstavljanje 50.Šokačkog sijela

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Turistička zajednica Grada Županja predstavlja danas u Zagrebu , na Trgu bana Jelačića našu najveću manifestaciju tradicijske kulture, 50. Šokačko sijelo. Prije toga 50. Šokačko sijelo predstavljeno je jutros  u emisiji HTV-a Dobro jutro, Hrvatska.Promocija je ovo u Zagrebu naše najveće kulturno-zabavne manifestacije kojom se njeguje bogatstvo i tradicija našega kraja, a upravo se ta ljepota nošnji, običaja, Slavonije, Šokadije prikazuje u našem glavnom gradu. Prikazuju je  prije svega članovi naših KUU-a "Kristal-Sladorana" i "Tomislav", Turistička zajednica grada Županja s izlagačima Ceste zlatne niti, članovi IO Šokačkog sijela...

Zaigralo  se  i kolo, a naši Županjci i Slavonci iz drugih dijelova koji žive u Zagrebu pridružili  su im se  u velikom broju , kao i brojni prolaznici koji  imaju  prilike danas uživati u bogatstvu i raskoši Slavonije, te uskoro i doći na naše "Šokačko sijelo" u Županju.

Hitovi: 4491