USKLADIMO FREKVENCIJE

Gradska knjižnica Županja:najčitanije knjige u 2016. godini

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

U Gradskoj knjižnici Županja u protekloj se godini najviše čitala beletristrika. Ti naslovi su čitateljima bili najprivlačniji, što ne čudi ukoliko znamo kolika nam je svakodnevnica stresna, te koliko nam se svakodnevno serviraju razne, uglavnom negativne informacije. Stoga opuštanje uz čitanje laganijeg štiva dobro dođe.

 U prošloj godini na vrhu popisa najčitanijih knjiga bio je bestseler "Djevojka u vlaku" Paule Hawkins. Drugo mjesto pripalo je Christini Baker Kline i knjizi "Vlak siročadi". Na trećem je mjestu "Farma", izvrsnog britanskog autora Tom Rob Smitha. Visoko četvrto mjesto zauzeo je domaći književnik Bekim Sejranović sa sjajnim romanom "Tvoj sin Huckleberry Finn". Potom slijedi književni dragulj "Stoner" Johna Williamsa, "Djevojka u dvorcu od pijeska" Christopera Bohjaliana, na sedmom mjestu je John Green s naslovom "Greška u zvijezdama". "Što nas ne ubije" knjiga je Davida Lagercrantza koja je po čitanosti prošle godina bila na osmom mjestu, dok je slijedio naslov "Gradovi na papiru" Johna Greena, te se na desetom mjestu ove popularne ljestvice našla naša Ivana Šojat s romanom "UNTERSTADT", doznajemo od prof. Jurice Buljana, ravnatelja Gradske knjižnice Županja.

 

Hitovi: 711