USKLADIMO FREKVENCIJE

Predstavljena zbirka pjesama Kad duša progovori

Kategorija: /
Autor: Sanja Pavelić

U vijećnici Grada Županja predstavljena je zbirka pjesama Županjke Anice Ivić, učiteljice u mirovini, koja je na nagovor prijateljice i kolegice Radojke Matić odlučila javnosti predstaviti svoje pjesme nastale tijekom dugog niza godina. Predstavljanje je organizirala Gradska knjižnica Županja.

Kada sam pročitala rukopis rekla sam kolegici Ivić ovo je tvoje treće dijete. Čast mi je bila što sam radila na zbirci i bila lektor, vjerujem i nadam se da će neke od ovih pjesama ući i u čitanke – istaknula je kroz suze Radojka Matić.

Moje su pjesme nastajale spontano, nikada nisam sjela s namjerom da napišem pjesmu, pisala sam ih po papirićima. Inspiraciju sam pronalazila u obitelji, mojim pokojnim roditeljima, prijateljima, učenicima, zato je i podijeljena u nekoliko dijelova – naglasila je autorica Zbirke Anica Ivić.

Inače, Kad duša progovori ima čak 266 stranica.

 

 

Hitovi: 807