USKLADIMO FREKVENCIJE

Preminula slikarica Ana Verić

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Ana Verić rođena je 1928. godine u Babinoj Gredi, gdje je živjela i radila. Slikarstvom se počela baviti davne 1957. godine i imala je preko 100 skupnih i 35 samostalnih izložbi diljem svijeta. Neposrednost ispričanog sadržaja, nostalgija za negdašnjim seoskim životom, lirika krajolika i deskripcija detalja plijenila je  ljubitelje likovne umjetnosti i naivnog slikarstva izražajnom linijom, toplim tonalitetima i velikim rasponom boja. Ana Verić je bila osnivačica Babogredskog likovnog kruga i članica Udruženja naivaca Hrvatske. Okružena svojim slikama u vlastitom je domu pohranila i ostavila vrijednu etnografsku zbirku. Osim slikarstvom bavila se oslikavanjem predmeta za svakodnevnu uporabu i pisala pjesme i lirske priče. Njezin je topao dom uvijek bio otvoren za dobronamjernike goste, znatiželjnike i poklonike njezine umjetnosti.

Ispraćaj svima nam znane teta Ane bit će na mjesnom groblju u Babinoj Gredi,  danas, 30.siječnja, u 15 sati.

 

 

 

Hitovi: 701