USKLADIMO FREKVENCIJE

Stotine posjetitelja Noći muzeja u Drenovcima

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

Na minusima  Cvelferi pokazali koliko su im tambure u srcu s pjesmom i igrom su podigli temperaturu. Bila je ovo peta Noć muzeja u Drenovcima potvrdila nam je Marija Čekić, predsjednica udruge Čuvarice, a prva je Noć u organizaciji novoosnovanog Muzeja Cvelferije. Na stotine posjetitelja u ugodnom ozračju pomiješanom mirisom šljivovice, sokova, torti, sitnih kolača pjesmom, cikom snaša i simpatičnim prikazom svatova sve je to pratio Tamburaški sastava Pravi put. Kako reče njihov vođa Mislav Tufekčić mi smo Cvelferi iz sela Strošinci i Soljani i gajiti ćemo sviranje kojem nas je naučio naš učitelj. Nastupila je MPS Stanari. Nadahnutim predavanjem  Zlatka Ćosića saznalo se više  više o tamburi u Cvelferiji. Izložba Tambura i tamburaši bila je pun pogodak. Na tambure su izrađene gombe koje su u radionici stavljala djeca. Održana je promocija nosača zvuka „ Pjesme, kola, napjevi i tamburaške izvedbe iz Drenovaca“. „ Ovaj program, kako je osmislila naša kustosica muzeja Martina Mišetić daje mi poticaj da trebamo realizirati projekt izgradnje Muzeja Cvelferije. To žele ovi brojni posjetitelji večeras u Drenovcima,“ naglasio je Jakša Šestić, načelnik općine Drenovci pod čijim se okriljem održala i ova peta Noć muzeja u Drenovcima.

 

snimio:S. Bogutovac

 

Hitovi: 612