USKLADIMO FREKVENCIJE

U Drenovcima izložba : „Djetinjstvo u Županji 60-tih“

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac
DRENOVCI – ŽUPANJA -  Plodna suradnja dva muzeja iznjedrila je da Zavičajni muzej „ Stjepan Gruber“ Županja, poslije izložbe u svom gradu u dogovoru sa Muzejom Cvelferije u Drenovcima priredi izložbu „ Djetinjstvo u Županji 60-tih“.  Autorica izložbe je Marta Huber, kustosica Povijesne zbirke u županjskom muzeju. Kako je autorica na porodiljskom to je gospođa Janja Juzbašić, ravnateljica muzeja Županja istaknula kako je izložba u Županji privukla pozornost posjetitelja ne samo generacije tog vremena nego i mladi, pogotovu djece. Ministarstvo kulture je podržalo ovaj projekt kustosice Huber, a sufinancirana je i od Općine Drenovci. Otvaranje izložbe je u 19 sati u srijedu 23. rujna u dvorani Općinske narodne knjižnice Drenovci. Za očekivati je posjet žitelja Cvelferije i učenika sukladno važečim mjerama i preporukama Stožera civilne zaštite RH i Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.
Tekst i slika: Stjepan Bogutovac
Hitovi: 76