USKLADIMO FREKVENCIJE

2. Vojno graničarski ophod uz lijevu obalu Save

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac
Ivan Lučić, kustos Muzeja Cvelferije iz Drenovaca sačinio je projekt pod motom 2. Vojno graničarski ophod „ Čuvali smo granicu na Savi „. Program se održavao uz lijevu obalu Save kod Račinovaca. U okviru projekta izveden je prigodan program u kreaciji glumaca amatera iz Račinovaca, Drenovaca i Posavskih Podgajaca koji je izmamio pljesak nazočnih među njima je bio izaslanik Vukovarsko-srijemskog župana Bože Galić, pročelnik Andrija Matić, načelnik Općine Drenovci Jakša Šestić i njegov zamjenik Boris Španić. Kustosima Muzeja Cvelferije Martina Kelava, biranim riječima pozdravila je čelnike županije i općine i posebno izvođače sudionike u programu. Konjogojske udruge iz Cvelferije: KU „ Tromeđa“, KU „ Srijemci“ i KU „ Cvelferija“ su nastupile sa jahačima i zaprežnim kolima. Jednaku pozornost je sudionika privukla izložba slika Studija Bota sa prvog ophoda, kao i nastup KUD „ Đenka“ iz Đurića i KUD „ Sloga“ iz Račinovaca.
Slike: Studio Bota Stjepan Bogutovac
Hitovi: 112