USKLADIMO FREKVENCIJE

RADOST FILMAŠA GUNJE , DVA FILMA NA SMOTRI

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac
GUNJA – Filmaši iz Osnovne škole „ Antun  i Stjepan Radić“ iz Gunje godinama stvaraju filmove i primaju nagrade.Već na početku školske godine gunjanski filmaši su primili radosne vijesti. Dva filma JA SAM EDITA ( igrani film) i ŽIVOT U GUNJI ( TV- reportaža) koje su snimili učenici ove škole pod vodstvom knjižničarke dr. Anite Tufekčić, odabrani su za sudjelovanje na Smotri hrvatskog školskog filma. Smotra se trebala održati na Krku od 26. do 28. listopada 2020. No, zbog epidemiološke situacije Smotra se neće održati uživo već će filmovi biti objavljeni na platformi Meduza. Redateljice odabranih filmova su: Karla Tadić, Hana Kurtović, Selma Smajlović i Mia Sidor, a na scenariju za film i montaži radila je cijela filmska družina čiji su još članovi Mia Bukna, Benjamin Lucić, Lana Dugonjić i Patrik Zečević Tadić. „ Ja sam Edita“ film inspiriran istinitim događajem o učenici osmog razreda osnovne škole, čija je majka prezaposlena i ne posvećuje joj dovoljno pažnje i ljubavi. Edita zbog toga slobodno vrijeme provodi na You Tubu i ne doživljava nikoga u svojoj školi. „ Život u Gunji“ je kratka TV reportaža o prednostima i nedostacima života male općine Gunja. Mještani govore iz svog kuta kako je živjeti u tako malenom mjestu.
Foto: OŠ A.i S. Radić Gunja Stjepan Bogutovac
Hitovi: 238