USKLADIMO FREKVENCIJE

Online izložba "Zaljubi se u muzej": Više od tisuću posjetitelja !

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić
Uslijed epidemije koronavirusa mnogi muzeji ovogodišnje obilježavanje Međunarodnog dana muzeja realizirali su kroz online programe pa tako i Zavičajni muzej “Stjepan Gruber” Županja, koji je tim povodom priredio online izložbu “Zaljubi se u Muzej!, koja je zamišljena kao „kviz” s kratkim pitanjima na koje korisnik odgovara jednostavnim izborom i tako otključava dijelove izložbe. Nakon otključanog dijela izložbe, posjetitelj napreduje u svom rangu, sve dok ne otvori cijelu galeriju fotografija mladenaca. Na kraju kviza, odnosno izložbe, korisnik stječe status „istinskog zaljubljenika u muzej”.

"Budući da smo dobili povratnu informaciju kako je u 24 sata našu izložbu pogledalo više od 1000 ljudi, točnije ukupno 1124 pregleda, uistinu smo sretni i ponosni. Ove brojke su zbilja rekordne i impresivne s obzirom na broj ljudi koji se inače mogu vidjeti na klasičnim otvorenjima muzejskih izložbi u Hrvatskoj. Reakcije su odlične, korisnici kažu da se radi o nečem novom, oku ugodnom, inspirativnom, nečemu što je u korak s vremenom. Pohvale dolaze sa svih strana, a to nam samo daje vjetar u leđa za naše daljnje projekte", autorica izložbe Marta Huber, kustosica u Muzeju.
foto:Hrvoje Živković

Hitovi: 232