USKLADIMO FREKVENCIJE

Radionica "U susret Šokačkom sijelu"

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
Svake godine u Gradskoj knjižnici Županja organiziraju, uz tradicionalno Malo literarno sijelo, i kreativne radionice koje su nazvali "U susret Šokačkom sijelu".
"Radionice su i kreativne i edukativne, a kroz njih želimo djeci od malih nogu usaditi ljubav prema narodnim običajima, narodnoj nošnji i da čuvaju narodno bogatstvo. " istaknula je knjižničarka Ivana Nikolić koja je s kolegicom Snježanom Zlatarić učenicima prvih razreda Osnovne škole "Ivana Kozarca" na zanimljiv način približila ovogodišnje, 53. Šokačko sijelo. Na radionici je o narodnim nošnjama i njihovoj izradi, kao i izradi drugih dijelova tradicijske nošnje Županje i županjskog kraja govorio Željko Babić iz KUD-a "Kristal-Sladorana" koji je za prvašiće održao i kreativnu radionicu.
Hitovi: 230