USKLADIMO FREKVENCIJE

Mjesec hrvatske knjige prvi puta se obilježava u knjižnici Gunja

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

Pet promocija knjiga Gunjanaca

GUNJA – Narodna knjižnica i čitaonica Gunja i DAS WORT j.d.o.o. Slavonski Brod organizirali su u povodu Mjeseca hrvatske knjige 2019. predstavljanje zbirke pjesama Kasne duge autora Ivana Marinkić Brace iz Gunje. Nazočne je biranim riječima pozdravila Tena Franić, ravnateljica knjižnice i istaknula da je u novoj knjižnici u Gunji ovo prvo obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige, jer od nedavno knjižnica aktivo djeluje. Anto Gutić, načelnik Općine Gunja ponosno ističe da će knjižnica u ovoj najprestižnijoj  manifestaciji knjižnica u Hrvatskoj uz ovo treće imati predstavljanje i prezentirati još dvije knjige gunjanskih autora. Svojim uradcima su me ugodno iznenadili rekao je Gutić. Pored brojnih ljubitelja pisane riječi nazočan je bio Marinko Marinkić, sin autora zbirke, a student  Akademije dramske umjetnosti u Zagrebu i predsjednik popularnog SKIG-a Gunja. O knjizi su govorili Marija Mišić, magistra i direktorica nakladničke kuće DAS WORT iz Slav. Broda, te urednik i recenzent zbirke Ilija Matić i autor Ivan Marinkić, a pjesme je čitao Dražen Marek iz Kalinovca, dok je moderator bio Mario Mateljić.

Snimio: Stjepan Bogutovac

Hitovi: 160