USKLADIMO FREKVENCIJE

Na sljedećoj sjednici Gradskog vijeća Idejni projekt za proširenje Muzeja

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Na sljedećoj sjednici Gradskog vijeća Županja bit će razmatrana Zamolba za izdavanje suglasnosti za potpisivanje Ugovora između Zavičajnog muzeja Stepan Gruber Županja i ArkkiDaM d.o.o. za projektiranje i inženjering Osijek za izradu Idejnog projekta za proširenje muzeja sa zbirkom "Prva nogometna lopta i početak igranja tenisa u Hrvatskoj" , galerije Grada Županja i ostalih muzejskih prostora. Ovim se projektom planira nadogradnja Muzeja novim objektom pri čemu će se voditi , osim o unutrašnjem dijelu koji bi trebao zadovoljiti potrebe Muzeja i o vanjskom izgledu zgrade ( da jednim dijelom podsjeća na nogometnu loptu ili reket ), o povezanosti s postojećom zgradom i izlazu na šetnicu, te i novim pristupom iz Savske ulice. U zgradi su predviđeni novi izložbeni prostori , na prvom katu veći dio bi bio namijenjen za stalni postav o prvoj nogometnoj lopti i igranju tenisa u Hrvatskoj, potom za galerijske zbirke i izložbeni prostor za povremene izložbe ,suvenirnica, ured za kustose, informatička soba i manji caffe bar koji bi bio povezan s izlazom na terasu. Predviđa se i multimedijalni prostor za predavanja, radionice i slično u potkrovlju s nekoliko ureda za udruge jer je u Županji  veliki problem što mnogobrojne aktivne i vrlo značajne udruge nemaju uvjete za rad. Time bi se predviđena  isplativost ovoga objekta povećala, jer  bi se na taj način smanjili troškovi plaćanja najma za prostore i režijske troškove udruga.

 

 

Hitovi: 238