USKLADIMO FREKVENCIJE

Projekt šarenih jednakosti

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Sabor amaterskih kazališta Slavonije i Baranje i Kazalište Županja provode "Projekt šarenih jednakosti".Od 13. do 24. srpnja održana je u Rijeci razmjena mladih u kojoj je sudjelovala 51 mlada osoba iz RH, Srbije i BiH, članovi kazališnih skupina iz Županje, Slavonskog Broda, Viljeva, Belišća, Sente, Crvenke, Kule, Travnika. Naime, Agencija za mobilnost i programe EU-a, na temelju Odluke o dodjeli financijske potpore za projektne prijedloge za program Erasmus+ za 2019. godinu za Ključnu aktivnost 1 u području mladih odobrilo je Saksib Kazalištu Županja potporu od 238.000 kuna za projekt međunarodne razmjene mladih pod nazivom “Projekt šarenih jednakosti”, koji je posvećen ljudskim pravima. Opći je cilj projekta potaknuti učenje i razumijevanje ljudskih prava kod mladih, kako bi ih se osnažilo za aktivno zastupanje svojih i tuđih prava. Projekt šarenih jednakosti traje do 30. rujna 2019., ističe Branko Puhek, predsjednik Saksiba. Više o projektu u "Aktualnim temama" HRŽ-a sutra, 8. kolovoza u 9 sati.

Hitovi: 218