USKLADIMO FREKVENCIJE

Ljetna škola filma:U četiri radionice 60 polaznika

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

Osnovna škola Antun i Stjepan Radić u Gunji je centar zbivanja svakog ljeta pa tako i ove godine došli su polaznici, njih šezdesetak iz Korčule, Hvara, Splita, Zagreba, Karlovca, Labina, Slatine, Županje i mjesta Cvelferije. Škola je besplatna, a smještaj kod udomitelja u kućama mještana. Za ova događanja „ krivac“ je umirovljeni učitelj Josip Krunić, a nastavili njegovi učenici s ciljem da prenose stečena znanja na mlade generacije. To su danas braća Mićanović, književnici, Ivan Kelava, završio filmsku produkciju, trenutno u Londonu, Saša Dugonjić, diplomirao TV novinarstvo, Bojan Perić, završio studij montažu, Marina Jurišić, diplomirala filmsku produkciju, Marko Dugonjić, pred diplomom filmske i televizijske režije i drugi Gunjanci koje nam je diktirao Marinko Marinković koji obnaša dužnost predsjednika SKIG-a, a na trećoj je godini filmskog snimanja na Akademiji dramskih umjetnosti u Zagrebu. U ovoj jubilarnoj godini polaznici su stvarali i učili u radionicama: igranog filma, filmske montaže, analogne fotografije i press radionici. Posljednjeg dana škole polaznici i roditelji iz bližih mjesta su vidjeli film EVA koji su stvorili polaznici tijekom sedam dana škole. Svih večeri polaznici i publika su gledali filmove  u Novom kinu osmijeh u amfiteatru škole. Postavili su i ugodnu za oko izložbu analognih fotografija. Veći broj polaznika i gospodin Krunić su dobili ručno urađene torbice majstora Marinkovića ( tata od predsjednika SKIG-a). Zahvalnice su uručili domaćinstvima koji su ugostili polaznike sedam dana i noći. Posebna radost, osmjesi i zadovoljstvo se moglo vidjeti kada su primili diplome za ostvareni učinak u radionicama. Moderatorica večeri bila je Katarina Muškatela, novinarka na radiju i voditeljica radionice u LJŠFG. Iduće 2020. novi susreti u 11. LJŠFG.

Tekst i slike: Stjepan Bogutovac

Hitovi: 221