USKLADIMO FREKVENCIJE

U Županji počeo 26. Festival glumca

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

 U Županji je sinoć počeo Festival glumca. Posjetiteljima se obratio Jurica Buljan, član Festivalskog odbora Festivala glumca ispred Grada Županja.

"Festival glumca 26 puta počinje i u Županji Počeli smo 1994. godine , kada je bilo najpotrebnije i najteže došli su nam glumci koji nas prate sve ove godine. Mi smo uživali u stotinama predstava i gledali njihova vrhunska glumačka umijeća", rekao je prof.Jurica Buljan, predstavnik Festivalskog odbora za Grad Županju Festivala glumca.

Najbolje glumce i predstavu izabrat će ove godine žiri u sastavu: Ankica Dobrić iz Kazališta "Gavela" Zagreb, Trpimir Jurkić iz HNK-a Split i Branimir Vidić iz Kazališta Marin Držić Dubrovnik.

Prvu kazališnu predstavu prema tekstu Tihomira Dujmovića "Tko je ubio Zvonka Bušića izvela je Umjetnička organizacija Kazališna družina IZA ZAVJESE, a vrhunsko glumačko umijeće pokazali su Ana Vilenica i Robert Kurbaša.

Hitovi: 332