USKLADIMO FREKVENCIJE

Predstavljena knjiga "Tragom pokorenih želja"

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

U Orašju, u hotelu Navis, sinoć je predstavljena knjiga pjesama "Tragom pokorenih želja" autora Jose Živkovića. U nazočnosti brojnih ljubitelja pjesništva i gostiju iz različitih dijelova Hrvatske i BiH, koje su pozdravili, između ostalog, predstavnici Društva hrvatskih književnika Ogranak slavonsko-baranjsko-srijemski i Društva hrvatskih književnika Herceg Bosne, o knjizi su govorili profesor doktor Goran Rem i akademik Luko Paljetak, dok je stihove Jose Živkovića interpretirao mladi glumac Vedran Dakić. U glazbenom programu nastupile su profesorice Marija Nedić i Magdalena Mišković, koja je bila i moderatorica promocije.

Inače, Joso Živković je dobitnik ovogodišnje nagrade A. B. Šimić za knjigu godine prema odluci Društva hrvatskih književnika Herceg-Bosne. Svoje pjesništvo predstavljao je u različitim prigodama i Županjcima koji su ga upoznali i kroz zanimljive fotografske izložbe priređivane u Galeriji Veliki kraj, a s mnogima je surađivao i kroz aktivnosti u planinarskome društvu našega grada.

Hitovi: 373