USKLADIMO FREKVENCIJE

Predstavljanju knjige „ Cvelferija i Drenovci u prošlosti“ nazočio nadbiskup u miru mons. Marin Srakić

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

Priređivači su Vinko Juzbašić i Ivan Karaula koji je preminuo deset godina prije izlaska knjige. Nadbiskup đakovačko –osječki
u miru mons. Marin Srakić je prije predstavljanja knjige služio svetu misu u drenovačkoj crkvi, a zatim sa vjernicima nazočio u vjeronaučnoj dvorani predstavljanju knjige i darivao knjižnici četiri sveska poslanica, govora i nastupa biskupa Josipa Juraja Štrosmajera i 11 svezaka knjiga koje je sam napisao mons. Srakić. „ Napisao sam jedan sastav o katoličkoj crkvi u Vojnoj krajini i osjećao sam potrebu da moram puno više znati i zato sam ovdje.“ Nadbiskupa i sve u dvorani pozdravili su ŽeljkoŠimić, drenovački župnik i Andrija Matić, predsjednik udruge Duhovno hrašće. Knjigu u koju je utkan tematsko-kronološki i popularno-znanstveni pregled prošlosti od prapovijesti, srednjeg vijeka, doba osmanske vladavine, Vojne granice, obaju svjetski
ratova u 20. stoljeću te Hrvatskog domovinskog rata pa do današnjih dana s fotografijama važnijih vjerskih, kulturnih te društvenih ustanova i zgrada u Cvelferiji. Kazali su predstavljači, Petar Elez, ravnatelj Državnog arhiva u Vukovaru, dr. sc. Vlasta Novinc, recenzentica knjige i Vinko Juzbašić, priređivač knjige. „ Kada sam došao ovdje za župnika tragao sam da li ima neka knjiga koja govori baš o Drenovcima ili okolnim župama. Sada ju imam. Hvala priređivačima i svima koji su pomogli da ona ugleda svjetlo dana.“ zaključio je župnik Željko Šimić, a prigodnim pjesmama je nastupila ŽPS „ Jule“ Drenovci.


Tekst i slika Stjepan Bogutovac

Hitovi: 350