USKLADIMO FREKVENCIJE

Etnografske radionice" Pozdrav iz Županje"

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

 

U okviru 52. Šokačkog sijela u Zavičajnom muzeju "Stjepana Grubera" danas do 17 sati bit će organizirane etnografske radionice "Pozdrav iz Županje" , koje vodi kustosica Marta Huber.

" Radionice su namijenjene djeci iz vrtića i našim osnovnoškolcima. Tema radionica su stare razglednice iz fundusa Muzeja, koje danas sve više odlaze u zaborav .Kroz njih se može promatrati grad i dočarati ambijent stare Županje. Cilj je djecu upoznati s nekada vrlo popularnim slanjem razglednica, da vide što je na njima zabilježeno , te prepoznaju grad prije pedeset i više godina i razne promjene koje su se u tom razdoblju dogodile. Želimo naglasiti njihovu važnost kroz likovni i estetski segment , te posebice važnost razglednica kao tradicijske baštine koju trebamo njegovati", kaže Marta Huber.

 

Hitovi: 286