USKLADIMO FREKVENCIJE

Čitamo mi, u obitelji svi

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

Čitamo mi, u obitelji svi – nacionalni projekt je poticanja čitanja u osnovnim školama. Svake školske godine učenici 3. razreda u školama koje su se prijavile  za provođenje projekta u naprtnjačama svojoj kući donose osam novih knjiga različite tematike namijenjene različitim dobnim skupinama. Kroz pet dana učenici, roditelji, braća i sestre, bake, djedovi i drugi članovi obitelji zajedno provode vrijeme čitajući knjige iz naprtnjače te razgovaraju o pročitanom. U osnovnoj školi „ Antun i Stjepan Radić“ u Gunji projekt se provodi već osam godina. Ove će godine u projektu sudjelovati 31 učenik, kazala nam je knjižničarka Anita Tufekčić. Ova škola je svojim sredstvima kupila knjige za projekt te je tako pokazala da prepoznaje, potiče i želi promovirati čitanje u obitelji kao važan i nezamjenjiv vid odgoja budućih čitatelja. Očito u školi shvaćaju da financiranjem svoje školske knjižnice namjenskim sredstvima, ne samo za lektiru, već i za sve ostale predmete, a posebice za rekreativno čitanje ( čitanje iz užitka), što je u skladu s UNESCO-vim i IFLA-inim smjernicama za školske knjižnice, ulaže u budućnost svoje djece.

Hitovi: 183