USKLADIMO FREKVENCIJE

„Ostavština jednog staklara“

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

U Galeriji Veliki kraj u okviru 48.Šokačkog sijela otvorena je izložba pod nazivom „Ostavština jednog staklara“ o kojoj je prof. Marlena Lončarević, vlasnica galerije, rekla da je ideja došla od vlasnika slika „Bilo mi je jako simpatično čuti da netko pošteno i s punim autoritetom i estetikom uramljuje slike, oprema slike naših slikara i da već u takvoj situaciji kako se zna dogoditi da naši slikari nemaju dovoljno novaca platiti taj posao, onda se dešavalo da ostave jednu ili dvije slike. To traje već jako dugo. Jedna slika je iz 1963. godine, dakle, raspon je od 1963. do prošle godine. Dakle, imamo vrlo raznorodni spisak slikara.“ istaknula je, između ostalog, prof.Marlena Lončarević.Vlasnik slika Josip Šinka podijelio je s posjetiteljima izložbe svoja promišljanja kako je došlo do ove izložbe i, između ostalog, naglasio kako su mu slikari s kojima je surađivao omogućili da zaviri u njihovu  umjetnost. „Oni su stvarno izuzetni ljudi, ljudi koji daju sebe, u svakoj slici otvaraju horizonte i zahvaljujem im se što su mi omogućili da drugačije gledam neke stvari.“ kazao je Josip Šinka. Izložbu  „Ostavština jednog staklara“ otvorio je Zvonimir Stjepanović, član Izvršnog odbora 48. Šokačkog sijela.

Z.Knežević

Hitovi: 1296