USKLADIMO FREKVENCIJE

„Baka tkala, mama sačuvala“

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

Na Malom šokačkom sijelu, kojim je započela naša najveća manifestacija tradicijske kulture, 48. Šokačko sijelo, na pozornici dvorane „Mladost“ nastupilo je nekoliko stotina najmlađih čuvara tradicije i običaja iz Županje, Štitara, Posavskih Podgajaca i Strizivojne. Uz mališane iz Dječjeg vrtića „Maslačak“, te dječje folklorne skupine KUD-ova „Tomislav“ i „Kristal-Sladorana“, na Malom šokačkom sijelu sudjelovala je i dječja folklorna skupina KUD-a „Josip Kozarac“ iz Posavskih Podgajaca, folklorna sekcija Osnovne škole „ Ivan Goran Kovačić“ iz Štitara, te gosti iz Strizivojne. Hrvatski radio Županja izravno je u svome programu prenosio Malo šokačko sijelo, a prijenos iz dvorane „Mladost“ tonski je realizirao Zlatko Župarić-Aničić, dok je u režiji HRŽ-a bio Vedran Janjić.

Z.Knežević

Hitovi: 1152