USKLADIMO FREKVENCIJE

Predstavljena knjiga Zavičajnici grada Županja 1928. - 1945.

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Knjigu su predstaviti Petar Elez, ravnatelj Državnog arhiva u Vukovaru, urednik i priređivač knjige Stjepan Prutki, viši arhivist Državnog arhiva u Vukovaru, recenzent dr. sc. Dražen Živić, voditelj Područnog centra Instituta za društvena istraživanja Ivo Pilar u Vukovaru i recenzent mr. sc. Zlatko Virc .

Objavljivanjem zavičajnika Državni arhiv u Vukovaru, kao matični županijski arhiv, nastavlja objavljivati vrijedno arhivsko gradivo s područja Vukovarsko-srijemske županije.

"Ova knjiga je plod dugogodišnjeg rada Državnog arhiva na objavljivanju vrijednih arhivskih dokumenata iz prošlosti Vukovarsko-srijemske županije koju objavljujemo u okviru redovne edicije pod nazivom Gradivo za povijest Vukovarsko-srijemske županije. Odlučili smo se ovaj put za objavu imena zavičajnika grada Županje kao neprocjenjivog izvora za proučavanje županjske prošlosti.To je, dakle, popis svih obitelji, njihovih članova, zanimanja, godina rođenja, smrti i mnogih drugih podataka koji oslikavaju zaista brojna rodoslovlja. Upravo u tome leži važnost i značaj ovakvoj jednog arhivskog dokumenta, jer on služi za proučavanje biografija, rodoslovlja, ali i demografije, gospodarstva, kretanja stanovništa", istaknuo je urednik Stjepan Prutki.

Hitovi: 377