USKLADIMO FREKVENCIJE

Marijansko svetište Skrovite Gospe Šumanovačke : Ima povijest, dušu i pripada svima

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

GUNJA – Trodnevnica je veliki duhovni zalet pripreme za svetkovinu Uznesenja Blažene djevice Marije – Veliku Gospu koju je predvodio velečasni Ivan Živić, upravitelj marijanskog svetišta Skrovite Gospe šumanovačke. Jednom prigodom je župnik gunjanski Živić rekao da ovo svetište ima povijest, dušu i pripada svima. Umiveno vrijednim rukama vjernika  u utorak u predvečerje Uznesenja BDM sveta ispovijed je od 16 do 23 sata. Sveta misa u 17 sati, križni put u 18,15, zatim u 19,30 sati svečana sveta misa s procesijom u šumi koju će predvoditi nadbiskup u miru mons. Marin Srakić. Misa za mlade će početi u 22 sata. Svetkovina Uznesenja BDM u srijedu 15. kolovoza počinje svetom ispovijedi u ranim jutarnjima satima od 5,30 do 11 sati. Sv. mise su u 6, 7,30 i 9 sati, a svečana sveta misa u 10,30 sati koju će predvoditi magistar Drago Marković, rodom iz obližnjeg grada Otoka koji je po povratku iz studija u Rimu dobio funkciju kancelara  Đakovačko-osječke nadbiskupije. Misa će biti i u 17,30 sati. Pola sata prije sv mise je prigodna marijanska pobožnost. Svih ovih dana očekuje se desetak tisuća hodočasnika na Šumanovcima.

Snimio S.B.

Hitovi: 829