USKLADIMO FREKVENCIJE

Sportašica i književnica Maja Urban u Drenovcima

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

DRENOVCI – Na 26. Pjesničkim susretima prva zbirka pjesama  Urbane od A do Ž književnice Maje Urban proglašena je za najbolju zbirku objavljenu između dvaju Susreta

Tada je izazvalo čuđenje da hrvatska književnica iz Osijeka stigne da primi nagradu biciklom. Za Maju 100 km je bila šala. Tri godine nakon Urbanih, Maja nije nazočila 29. Pjesničkim susretima u Drenovcima 2018. jer je sudjelovala na Prvenstvu Hrvatske u srednje dugom triatlonu. No, stigla je na poziv organizatora Susreta prije par dana ( 6. lipnja) kada joj je uručeno Priznanje „ Duhovno hrašće“ 29. Pjesničkih susreta na prigodnoj svečanosti u Općinskoj narodnoj knjižnici Drenovci za najbolju objavljenu zbirku između dvaju Susreta pod nazivom Kip slobode. Nekima je nepojmljivo sport i književnost „ Spojilo se to. Došlo je samo od sebe. Sport volim. Znam pisati i to ide od prije šest godina. Najveći uspjeh sam ostvarila u triatlon ironman u Austriji kada sam oborila ženski hrvatski rekord devet sati, 45 minuta i 17 sekundi. To je bilo 4 km plivanja, 180 km bicikla i 42 km trčanja. Uspjeh u književnosti su dva priznanja u Drenovcima za dvije moje zbirke i karlovačke književne nagrade Zdravko Pucak,“ kazala je hrvatska književnica i sportašica

            

Hitovi: 641