USKLADIMO FREKVENCIJE

"Danom udruga " započelo "Županjsko ljeto"

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

"Danom udruga" na Lovačkoj kući "Gaj" Županja započelo je ovogodišnje "Županjsko ljeto".

Naime, pod pokroviteljstvom Grada Županja udruge građana priredile su na Lovačkoj kući "Gaj" tradicionalno druženje uz pečenu ribu i čobanac. Članovi Športskog ribolovnog društva "Sava" Županja građanima su ispekli više od stotinu kilograma ribe, članovi Lovačke udruge "Gaj" Županja skuhali su desetke litara čobanca, dok su stanarice iz Udruge stanara šokačkih stanova "Đeram" Županja, uz veliku podršku stanara, skoro cijeli dan pekle lepinjice. U okviru "Dana udruga"nastupili su i najmlađi folkloraši iz Kulturno-umjetničke udruge "Tomislav" Županja koje je i za ovaj nastup na otvorenom pripremila i uvježbala Marija Svirčević. Naravno, nastupili su uz zvuke tamburica mladih tamburaša, a nitko od nekoliko stotina građana nije ostao ravnodušan ni tijekom nastupa Gradske glazbe Županja pod vodstvom kapelnika prof. Smaila Gagića. Konjogojska udruga "Stari graničar" i Konjički centar "Županjski kas" bili su zaduženi za vožnju zapregama i jahanje. "Županjsko ljeto započelo je na najljepši način, druženjem građana na županjskim Virovima, u predivnom okruženju lovačke kuće. Hvala svima koji su doprinijeli da se blagdan Tijelova obilježi na ovako lijep način." poručili su organizatori, županjski lovci i ribolovci.

Hitovi: 335