USKLADIMO FREKVENCIJE

29. Pjesnički susreti Drenovci 2018.

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

DRENOVCI – Pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture RH, Vukovarsko-srijemske županije i Općine Drenovci, a u organizaciji DHK Zagreb, DHK ogranka slavonsko-baranjsko-srijemski, Općina Drenovci i Duhovno hrašće Drenovci priređuju 29. Pjesničke susrete Drenovci 2018. Izvršni organizator je Općinska narodna knjižnica Drenovci na čelu sa producentom Goranom Pavlović. „ Slijedeća godina će biti jubilarna 30.Težili smo da održimo razinu do sada održanih 28 susreta. Pjesnički susreti su uvršteni među one kulturne manifestacije koje Ministarstvo kulture RH pokriva uz potporu DHK.“ naglasio je Pavlović.  Programom je planiran u četvrtak 3. svibnja u 20 sati pod motom „ Poezija ravnice“. Sudjeluju HKUPD Stanislav Preprek iz Novog Sada , zatim sudionici Festivala domovinske poezije Vukovar i Udruga „ Sveti Mihovil“ Drenovci sve se događa u knjižnici Drenovci. U petak 4. svibnja je okupljanje književnika očekivano njih 16 od 11 sati, a pola sata kasnije su susreti s učenicima osnovnih škola Cvelferije u Drenovcima, Posavskim Podgajcima i Račinovcima. U subotu 5. svibnja u 11 sati 18 sati je predstavljanje nagrađene zbirke pjesama Male stvari ( predstavljači Paula Čačić, Franjo Nagulov i Goran Pavlović). U 19,15 sati  načelnika općine Drenovci Jakša Šestić u općinskoj vijećnici će primiti pjesnike sudionike susreta. Središnje književno sijelo počinje u 20,15 sati nastupom književnika i glazbenih gostiju: Srđana Bulata, solistički recital i TS „ Cvelferija“. U ovakvom ozračju uručiti će nagrade lauretima susreta uglednici. Laureati 28.Pjesničkih susreta su Nikola Đuretić iz Zagreba, rođeni Osječanin, pripasti će mu Povelja Visoka žuta žita, statua, plaketa Duhovnog hrašća i novčana nagrada. Priznanje Duhovnog hrašća, statua i novčana nagrada za najbolju zbirku objavljenu između dvaju susreta Nastavak zelene priče osječanki Marini Tomić. Nagradu za najbolji neobjavljeni rukopis primiti će Ana Marija Mutić, mlada pjesnikinja iz Požege.

Hitovi: 686