USKLADIMO FREKVENCIJE

Iza kulisa, ispred pozornice, negdje u kolu....

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Ovogodišnje, 51. Šokačko sijelo negdje je na polovici programa, a u svakome kutku našega grada može se vidjeti ljubav prema tradiciji i običajima....Lijepo je što brojni mediji prate Šokačko sijelo i izvješćuju o priredbama koje se događaju, jer malo je ovakvih sredina poput Županje koje, usprkos svim nedaćama, njeguju svoju baštinu i pokazuju ponos...Hrvatski radio Županja u svome programu izravno prenosi priredbe 51. Šokačkog sijela, na terenu smo svakodnevno i pokušavamo što više na 97,5 megaherca dočarati što se događa....Zahvaljujući web stranici činimo to i kroz fotografije i video zapise, no za ovu galeriju fotografija odabrali smo snimke našeg sugrađanina Ratka Zovkića. Naime, dok je terenska ekipa HRŽ-a bila u izravnim prijenosima, Ratko je uspio zaviriti u prostorije naših kulturno-umjetničkih društava, prošetati iza pozornice, uhvatiti okom kamere naše sugrađane koji su pratili pojedine priredbe....I nastalo je na stotine fotografija koje želimo podijeliti sa svima vama koji redovito pratite web stranicu Hrvatskog radija Županja...Neka vam sredina ovoga tjedna bude barem malo zanimljivija dok razgledate kako su Eva i Mara spremale cure u Kristalu, kako je Cane pozirao ispred Tomislava, što je Kokanović naslikao na koloniji....I kako su rekreativke na Šećerani "zasukale" rukave poslije 5 sati da bi pekle kiflice, zašto je Stanka poranio u svome Zlatodolu....Možda će vam biti zanimljivo i tko se našao u šokačkome kolu u centru Županje, jesu li i stanarice iz Đerma uhvatile koga "pod ruku" i zaigrale....Pogledajte i koliko je malih i mladih odjeveno u šokačke veste, kako se nitko nije ovih dana uplašio konja....Možda ugledate negdje i Roku koji je stalno na terenu radi izravnih prijenosa....Neka vam je ugodno i zanimljivo....

 

 

Hitovi: 718