USKLADIMO FREKVENCIJE

Sijelo pučkih pisaca

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Sijelo pučkih pisaca okupilo je i ove godine u okviru 51. Šokačkog sijela brojne pučke pisce iz različitih sredina.

Uz Ivicu Oršolića, voditelja večeri nazočnima se obratila Terezija Nemetz, predsjednica IO Šokačkog sijela, koja je pozdravila pučke pjesnike i uputila im zahvalu na sudjelovanju. Tijekom Sijela pučkih pisaca govorio je Zvonimir Stjepanović, predsjednik Komisije za kulturu Grada Županja i član Izvršnog odbora Šokačkog sijela koji je govorio o pjesniku, esejisti i pripovjedaču Županjcu Josipu Bačiću-Savskom , kojemu je ova večer bila posvećena, i koji je puno učinio za promociju Županje , kako u Hrvatskoj, tako i u inozemstvu.

Na Sijelu pučkih pisaca nastupili su Dana Pavlović-Mataković,Nina Kovačić, Miroslav Vurdelja, Kata Mišić, Ana Androšević-Jemrić,Lidija Višić, Ilija Oršolić, a svoje pjesme iz daleke Kanade i Australije poslali su posebno za ovu prigodu Pavle Jelović i Vesna Benaković. Posjetitelji su slušali i stihove Katarine Saračević, Ivice Mijatovića, Mirte Abramović, Stevana Vidovića Brice, Magdalene Teufel, Josipa Lakušića-Joze Bebrinskog, Ivice Čosića , Katice Pavkić Špiranec, Mate Damjanovića, Marija Vinkovića, Đuke Kuveždića. Natupili su i TS Dijamanti, MPS "Sinđir" , samičar Nikola Đaković i gajdaš Adam Svirčević.

Hitovi: 427