USKLADIMO FREKVENCIJE

Jahači najavljuju 51.Šokačko sijelo

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

U nedjelju, 4. veljače, tradicionalnim pokladnim jahanjem više od stotinu jahača najavit će 51. Šokačko sijelo.

Domaćin pokladnog jahanja je Konjogojska udruga "Stari graničar" Županja, a predsjednik Udruge Karlo Filipović ističe kako će se jahači u nedjelju okupiti u naselju Zlatodol. Nakon okupljanja u Zlatodolu, gdje jahačima dobrodošlicu priređuju brojni stanovnici toga naselja, pokladno jahanje kreće put centra Županje gdje će točno u podne u prigodnome programu sudjelovati i oba gradska KUD-a, "Tomislav" i "Kristal-Sladorana", Udruga stanara šokačkih stanova "Đeram" i Udruga "Šokački divani". Jahače će uz gradonačelnika i saborskog zastupnika Davora Miličevića dočekati i članovi Izvršnog odbora Šokačkog sijela na čelu s predsjednicom Terezijom Nemetz.

Dakle, u nedjelju, 4. veljače, više od stotinu jahača najavit će 51. Šokačko sijelo ulicama Županje i zaustaviti se na 6 postaja: nakon okupljanja u naselju Zlatodol prva je postaja u centru Županje, zatim, ispred prostorija KUD-a "Tomislav"; ispred restorana "Resko" na Šećerani gdje su domaćini KUD "Kristal-Sladorana" i Zdenko Kobaš; u Ulici Petra Svačića kod obitelji Mesarić, u Gaćancima kod Tune i Vere Filipović, te na Obli kod Damira Čolića. Hrvatski radio Županja izravno će prenositi doček jahača u centru grada, u emisiji koja će u nedjelju započeti u 11 i 30, kada će se s terena, iz središta Županje, u razgovorima s gostima javljati naša novinarka Sanja Pavelić, dok će za izravan prijenos biti zadužen Zlatko Župarić-Aničić.

Hitovi: 697