USKLADIMO FREKVENCIJE

Program 51. Šokačkog sijela

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

P R O G R A M

51. ŠOKAČKOG SIJELA - ŽUPANJA 2018. GODINE

Lipo ti se Šokica opravlja!“

 

Subota, 3. veljače 2018.

09,30 sati – ETNOGRAFSKA IZLOŽBA: Vezena ponjava-„Moja mama ćilim tka…“ – Muzej Brodskog Posavlja i Zavičajni muzej „Stjepan Gruber“

(predvorje dvorana „Mladost“)

10.30 sati - MALO ŠOKAČKO SIJELO (dvorana „Mladost“)

Nastupaju: Dječji vrtić Maslačak Županja, Cjelodnevni boravak za odrasle osobe s intelektualnim i mentalnim oštećenjima GDCK Županja, Društvo za pomoć osobama sa posebnim potrebama „Golubovi“ Županja, Dječja skupine: KUD-a: OŠ “I. G. Kovačić“ Štitar, OŠ Josip Kozarac Soljani, „Šokadija“ Strizivojna, “Graničari“ Gunja, “Nijemci” Nijemci

Bjelovar“ Bjelovar „Seljačka sloga“ Bogdanovci, „Đenka“ Đurići“, Kristal- Sladorana“ Županja i“Tomislav“ Županja

19.00 sati - KAZALIŠNA PREDSTAVA “RUŽNO PAČE“ - GAK Županja

(dvorana „Mladost“)

Nedjelja, 4. veljače 2018.

12.00 sati - POKLADNO JAHANJE – najava Sijela ulicama grada

Ponedjeljak, 5. veljače 2018.

10.00 sati – ETNOLOŠKA RADIONICA ŠARANJA TIKVICA Zavičajnoga muzeja Županja

(Pastoralno kulturno središte bl. Alojza Stepinca)

(i subota i nedjelja)

19.00 sati - SIJELO PUČKIH PISACA – šator Sijela (Trg kralja Tomislava)

Utorak, 6. veljače 2018.

19.00 sati - I. VEČER FOLKLORA (dvorana „Mladost“)

Nastupaju: KUD-a: Ogranak „Seljačke sloge“ Drenovci, "J. Kozarac" Štitar

Šokadija“ Stari Mikanovci, „Kralj Tomislav“ Tolisa, BiH, „Valpovo 1905“ Valpovo, „Mijat Stojanović“ Babina Greda i „Kristal-Sladorana“Županja

Srijeda, 7. veljače 2018.

19.00 sati - II. VEČER FOLKLORA (dvorana „Mladost“)

Nastupaju: KUD-a:“Slavko Mađer” Cerić, „Slavko Janković“ Rokovci-Andrijaševci,

Branimir“ Bošnjaci, „Seljačka sloga“ Gradište, „Vesela Šokadija“ Kortina i «Tomislav»

Županja

Četvrtak, 8. veljače 2018.

10.30 sati - MALO LITERARNO SIJELO (Gradska knjižnica)

11.00 sati –OTVORENJE SAJMA “ZLATNE NITI”- Turistička zajednica Grada Županja

(Trg kralja Tomislava)

17.00 sati - GLAZBENA RADIONICA TRADICIJSKIH GLAZBALA (Dječji vrtić Maslačak)

(i petak i subota)

18.00 sati –IZLOŽBA SLIKA ZLATKA KOKANOVIĆA- Galerija „LUŽ ’08.”

Petak, 9. veljače 2018.

09.00 sati – SAJAM “ZLATNE NITI”- Turistička zajednica Grada Županja

(Trg kralja Tomislava)

19.00 sati - OTVORENJE SIJELA I „ŠOKAČKI CVIT 2018. “ (dvorana „Mladost“)

Nastupaju: KUD-a «Tomislav» Županja i „Kristal-Sladorana“ Županja, Tomislav

Filipović i MPS „Stanari“ Cvelferija, ŽVA „Nene“ Bošnjaci i TS „Kristali“ Županja

Subota, 10. veljače 2018.

09.00 sati – SAJAM “ZLATNE NITI”- Turistička zajednica Grada Županja

(Trg kralja Tomislava)

19.00 sati - III. VEČER FOLKLORA- gostujući ansambli (dvorana „Mladost“)

Nastupaju: HGD “Sv. Cecilija” Korčula, HKUD Osijek 1862., KUDSveti Juraj

Duga Resa

 

Nedjelja, 11. veljače 2018.

09.00 sati - SVINJOKOLJA (Caffe-bar „Ambar“)

09.00 sati –SAJAM “ZLATNE NITI”- Turistička zajednica Grada Županja

(Trg kralja Tomislava)

12.00 sati - ZABAVNI PROGRAM (centralna pozornica)

13.00 sati - POKLADNA POVORKA – ulicama grada –(tržnica)

15.00 sati – POP ROCK SIJELO - (Trg kralja Tomislava)

Nastupaju:

Ponedjeljak, 12. veljače 2018.

19.00 sati - VEČER UZ TAMBURU (dvorana „Kristal-Sladorana“)

Nastupaju: Tamburaško društvo „Dora Pejačević“ Našice

Utorak, 13. veljače 2018.

19.00 sati - SELJAČKA ZABAVA (Sportska dvorana OŠ Ivana Kozarca)

Nastupa: TS „Vranac“ Vinkovci

 

 

IZVRŠNI ODBOR „ŠOKAČKOG SIJELA“

Hitovi: 190